כלבת בחתולים: האם לחתול שלי יש כלבת?

כלבת בחתולים

מאמר זה בוחן את הסימנים, הסימפטומים והסיכונים של כלבת בחתולים. כמו גם את הצעדים שיש לנקוט אם אתה חושד שהחתול שלך עלול להיות נגוע.

הקדמה: מהי כלבת וכיצד היא יכולה להשפיע על החתול שלי?

כלבת היא מחלה ויראלית הפוגעת במערכת העצבים המרכזית של יונקים, כולל חתולים. זה מועבר בדרך כלל דרך נשיכה של בעל חיים נגוע. ויכול להיות קטלני אם לא מטפלים בו. כלבת היא דאגה רצינית לבעלי חיות מחמד, מכיוון שהיא עלולה להשפיע על חתולים וגם על בני אדם. למעשה, כלבת היא אחת המחלות הקטלניות ביותר בעולם. עם שיעור תמותה של כמעט 100% לאחר הופעת התסמינים.

אצל חתולים, כלבת יכולה לגרום למגוון תסמינים, כולל חום, עייפות, אובדן תיאבון ותוקפנות. ככל שהמחלה מתקדמת, חתולים עלולים לחוות התקפים, שיתוק וקשיים בקואורדינציה ושיווי משקל. כלבת היא מחלה זיהומית מאוד, ועלולה להיות מועברת מחתול לחתול, או מחתול לאדם. זה גורם לבעלי חיות מחמד להיות מודעים לסימנים והתסמינים של כלבת, ולנקוט באמצעים מתאימים כדי למנוע את התפשטות המחלה.

האם לחתול שלי יש כלבת? זיהוי התסמינים

אם אתם חושדים כי לחתול שלכם יש כלבת, חשוב לפנות מיד לטיפול וטרינרי. הסימפטומים של כלבת בחתולים יכולים להשתנות, ועשויים להופיע רק מספר שבועות לאחר ההדבקה הראשונית. כמה סימנים נפוצים של כלבת אצל חתולים כוללים שינויים בהתנהגות. כגון: תוקפנות מוגברת או עייפות. כמו גם שינויים בהרגלי האכילה והשתייה. חתולים עם כלבת עלולים גם לחוות חום, התקפים וקושי בהליכה או בעמידה.

אחד התסמינים המובהקים ביותר של כלבת בחתולים הוא שינוי בהתנהגותם. חתולים עם כלבת עשויים להיות תוקפניים מהרגיל, ועלולים להתחיל לנשוך או להתגרד ללא פרובוקציה. הם גם עלולים להיות נסוגים יותר ורדודים יותר, ועשויים להראות חוסר עניין במזון או במים. במקרים מסוימים, חתולים עם כלבת עלולים להפוך לרגישים יתר למגע ולקול, ועלולים לחוות התקפים או שיתוק.

אם אתם חושדים שהחתול שלכם נחשף לכלבת, חשוב לנקוט בפעולה מיידית למניעת התפשטות המחלה. זה עשוי להיות כרוך בהסגר של החתול שלך ופנייה לטיפול וטרינרי, או פנייה לרשויות המקומיות לבקרת בעלי חיים כדי לדווח על האירוע. במקרים מסוימים, ייתכן שימליצו לבעלי חיות מחמד לפנות לטיפול מונע לאחר חשיפה (PEP) כדי למנוע את התפשטות המחלה.

חיסונים ואמצעי מניעה אחרים לכלבת בחתולים

חיסונים הם אחת הדרכים היעילות ביותר למנוע מהחתול שלך להידבק בכלבת. כל החתולים צריכים לקבל את החיסון הראשוני נגד כלבת בגיל 12 שבועות. עם זריקות דחף ניתנות כל 1-3 שנים בהתאם לחיסון בשימוש ולתקנות המקומיות. חשוב לשמור על עדכניות החיסונים של החתול. שכן, חתולים לא מחוסנים נמצאים בסיכון גבוה בהרבה לחלות בכלבת אם הם נחשפים לנגיף.

בנוסף לחיסונים, ישנם אמצעי מניעה נוספים שבעלי חתולים יכולים לנקוט כדי להפחית את הסיכון שחיות המחמד שלהם ידבקו בכלבת. צעד חשוב אחד הוא לשמור על החתול שלך בבית. מכיוון, שחתולי חוץ נוטים יותר לבוא במגע עם חיות בר שעלולות לשאת את המחלה. כמו כן, עליך לוודא שקערות האוכל והמים של החתול שלך נשמרות בתוך הבית. שכן, השארתן בחוץ עלולה למשוך חיות בר אל הרכוש שלך.

אמצעי חשוב נוסף הוא הימנעות ממגע עם בעלי חיים לא מוכרים. במיוחד כאלו שמתנהגים בצורה מוזרה או אגרסיבית. אם אתה בא במגע עם בעל חיים משוטט או בר, חשוב לפנות מיד לטיפול רפואי כדי לקבוע אם נחשפת לכלבת.

לבסוף, חשוב להיות מודעים למצב הכלבת של בעלי חיים באזורכם. רשויות מקומיות רבות דורשות מבעלי חיות מחמד להשיג תגי כלבת עבור חיות המחמד שלהם. מה שיכול לסייע בזיהוי חיות מחמד המחוסנות נגד המחלה. אתה יכול גם לפנות לרשויות המקומיות לבקרת בעלי חיים כדי לברר אם היו מקרים אחרונים של כלבת באזור שלך, ולקבל עצות כיצד להגן על חיות המחמד שלך מהמחלה.

מה עלי לעשות אם אני חושד שלחתול שלי יש כלבת?

אם אתה חושד שהחתול שלך נחשף לכלבת, חשוב לנקוט בפעולה מיידית כדי להגן על חיית המחמד שלך וגם על עצמך. הנה כמה צעדים שעליך לנקוט אם אתה חושד שלחתול שלך יש כלבת:

 • 1. התבונן בסימפטומים של החתול שלך:
  הצעד הראשון בקביעה אם לחתול שלך יש כלבת הוא להתבונן בהתנהגותו. תסמינים של כלבת בחתולים יכולים לכלול שינויים בהתנהגות. כגון תוקפנות או עייפות. כמו גם תסמינים פיזיים כמו הזלת ריר או קשיי הליכה. אם אתה מבחין באחד מהתסמינים הללו, פנה מיד לווטרינר שלך.
 • 2. בודדו את החתול שלכם:
  אם אתם חושדים שלחתול שלכם יש כלבת, חשוב לבודד אותו מחיות מחמד ואנשים אחרים בביתכם. זה יעזור למנוע את התפשטות המחלה לאחרים במשק הבית שלך. שמור את החתול שלך בחדר נפרד והימנע מטיפול בהם ככל האפשר.
 • 3. צור קשר עם הווטרינר שלך:
  אם אתה חושד שלחתול שלך יש כלבת, פנה מיד לווטרינר. הם יכולים לבצע בדיקות כדי לאשר אם לחתול שלך יש את המחלה ויכולים לספק טיפול שיעזור לנהל את הסימפטומים שלהם. הווטרינר שלך עשוי גם להידרש לדווח על כל מקרי כלבת לרשויות המקומיות.
 • 4. צור קשר עם הרשויות המקומיות:
  אם החתול שלך היה במגע עם חיית בר או אם אתה חושד שהוא נחשף לכלבת, עליך לפנות לרשויות המקומיות לבקרת בעלי חיים. הם יכולים לספק הדרכה כיצד להתמודד עם המצב וייתכן שידרשו לבדוק את החתול שלך עבור כלבת.

בעוד שכלבת היא מחלה חמורה שעלולה להיות קטלנית. מניעה והתערבות מוקדמת יכולים להציל את חיי החתול שלך. הישאר מעודכן וערני כדי להגן על חיית המחמד האהובה שלך.

מאמרים נוספים בנושא